Anioł w miasteczku

Zimowy Festiwal, 9,10,11.12.2005 r.

„Lanckoronianie zachęcają tak m.in. do wspólnego oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. A miasteczko ze swą kilkusetletnią historią ma być w tym czasie pełne magicznego klimatu: sielskości, anielskości oraz polskości. Jak mówią organizatorzy – pomysł powstał w sercach i umysłach tych ludzi, którzy Lanckoronę poznali i pokochali, a skierowany jest do tych, którzy chcą ją poznać i pokochać.

Do wspólnego świętowania organizatorzy namawiają słowami wiersza, który po ubiegłorocznym spotkaniu napisał mieszkaniec Lanckorony, poeta Jacek Wojs: „… Przysiadł na ryneczku. Anioł w miasteczku, anioł w miasteczku. Musnął skrzydłem staruszka, Dał całusa dziecku. Anioł w miasteczku, anioł w miasteczku. Sprawdził czy miłość / Mieszka tu w każdym domeczku…”.

W tym roku zaplanowano mnóstwo atrakcji. Już w piątek odbędzie się seminarium „Ekomuzeum Lanckorona”, natomiast w sobotę od południa – jarmark na Rynku. Wtedy też anioły z życzeniami wyruszają w świat, o co zadbają uczniowie ze szkół gminy Lanckorona. W GOK będą warsztaty origami „Podaruj bliskiemu anioła”, nie zabraknie także wspólnego śpiewania z zespołem Ani Oremus oraz zlotu aniołów. Ponadto zrobione przez artystów anioły zostaną pokazane w galerii w Rynku. Natomiast na godz. 17 w miejscowym kościele zaplanowano mszę, a po niej – koncert „Na Anioł Pański biją dzwony, niech będzie Pan Bóg pochwalony…”. Wystąpi m.in. „Bractwo Lutni z dworu na Wysokiej”, a o godz. 20 w pensjonacie „Tadeusz” – „Wieczór Pieśni Adwentowych”.

Zaś w niedzielę również o dwunastej – jarmark, warsztaty wycinanki, wspólne śpiewanie, a także wernisaż galerii „Jednego Anielskiego Obrazu” oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego wraz z wystawą w GOK. Ponadto uroczyste nadanie tytułu honorowego obywatelstwa gminy Lanckorona oraz „Anioła Lanckorony”, jak również o godz. 17.30 w pensjonacie „Tadeusz” – charytatywny koncert Leszka Wójtowicza, połączony ze sprzedażą cegiełek na rewitalizację Lanckorony oraz wiele innych atrakcji. „

Artykuł z archiwum dziennikpolski24.pl

Strona internetowa została wykonana w ramach projektu grantowego pt. Aniołowo- wirtualne muzeum związane z historią regionu, ludzi i miejsc oraz konkursy i wystawy tematyczne, współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD Gościniec 4 Żywioły. W ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.