z PROJEKTu GRANtowego

Anioł w Miasteczku 10/11/12.12.2021

„Anioł w Miasteczku ” to zimowy festiwal odbywający się od 18 lat w Lanckoronie. W wielu miejscach odbywały się warsztaty, koncerty, wystawy, pokazy , spacery lanckorońskie. W tym roku festiwal odbył w dniach 10-12.XII.2021. W ramach festiwalu min. odbyły się warsztaty „Podaruj bliskiemu Anioła”- w trakcie których uczestnicy malowali swoje aniołki na deseczkach. Drugi warsztat był warsztatem Anielskich Atrybutów- dzieci z Dolandii- www.dolandia.org.pl wykonały anielskie skrzydełka, następnie darowały je z życzeniami wystawcom na lanckorońskim rynku. Kolejny warsztat ” Nie święci wianki wiją” był skierowany do osób dorosłych- pani Marta uczyła jak wykonać świąteczne wieńce i ozdoby w Leśnym Ogrodzie. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 45 osób. W ramach wydarzenia odbył się również spacer lanckoroński ” Śladem lanckorońskich Aniołów”, w którym uczestniczyło około 20 osób. 

W ramach projektu w zabytkowej willi Modrzewiówce odbył się wyjątkowy koncert ” Kolęda Nocka” piosenki E. Brylla i W. Trzcińskiego z legendarnego spektaklu Teatru Muzycznego w Gdyni wykonali Katarzyna Cygan, Roman Jońca, Mikołaj Sikora, Tomasz Starowicz.

Warsztaty, wydarzenia , spacer były nagrywane. Nagrania i zdjęcia posłużyły do przygotowania filmu promocyjnego  „Anielskie Festiwale”.

W projekt zostały zaangażowane środki własne oraz wkład osobowy Gościńca 4 Żywiołów.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

plakat wydarzenia

Strona internetowa została wykonana w ramach projektu grantowego pt. Aniołowo- wirtualne muzeum związane z historią regionu, ludzi i miejsc oraz konkursy i wystawy tematyczne, współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD Gościniec 4 Żywioły. W ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.