z PROJEKTu GRANtowego

Romantyczna Lanckorona 6/7/8.08.2021

„Romantyczna Lanckorona” to letni festiwal cieszący się bardzo dużą popularnością. Festiwal odbył się w dniach 6/7/8.08.2021. Zgodnie z projektem Gościniec 4 Żywiołów zadbał o przeprowadzenie 3 warsztatów: kobiece- świadomego oddechu, które zorganizowała Fundacja Bona, Kiszonkowo: robienia kiszonek w Zagrodzie ławeczki oraz wykonania biżuterii dla dzieci. Organizowane wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W warsztatach uczestniczyło łącznie 28 osób. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lanckorońskie spacery- podczas romantycznego festiwalu  można było poznać region podczas nocnego spaceru „Tajemnice Lanckorony”, spaceru w Izdebniku, spaceru do Artystycznej Stodoły w Łaśnicy, Śladami Lanckorońskich Miłości czy spaceru botanicznego „Natura – Kultura – Sacrum”. W spacerach lanckorońskich uczestniczyło ponad 90 osób.

Wyjątkowym wydarzeniem był koncert Live Painting Art & Music zorganizowany był w zabytkowym Dworze w Lanckoronie. W trakcie koncertu malowany był przez artystę malarza Andrzeja Baranowskiego, obraz, który był licytowany na rzecz podopiecznych  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Live painting- malowanie na żywo to forma sztuki wizualnej, w której artyści wykonują sztukę wizualną podczas publicznego przedstawienia, często w barze, koncercie muzycznym, weselu lub imprezie publicznej. Dzieło tworzone na żywo może być planowane lub improwizowane. Koncert został nagrany, a jego fragmenty wraz z nagraniami Michaela Jones wykorzystane w filmie ” Romantyczne i Anielskie Festiwale Lanckorony”.   Wydarzenia – warsztaty, spacery lanckorońskie  oraz koncert Live Painting Art & Music w Dworze w Lanckoronie zostały sfotografowane,  nagrane,  a następnie zaprezentowane w formie krótkiego filmiku promocyjnego Romantyczna Lanckorona

W projekt zostały zaangażowane środki własne oraz wkład osobowy Gościńca 4 Żywiołów.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

plakat wydarzenia

Strona internetowa została wykonana w ramach projektu grantowego pt. Aniołowo- wirtualne muzeum związane z historią regionu, ludzi i miejsc oraz konkursy i wystawy tematyczne, współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych za pośrednictwem LGD Gościniec 4 Żywioły. W ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.